Ofis mobilyaları nasıl temizlenmelidir?

Ofis temizliği iş disiplini ve genel görünüm açısından oldukça önemlidir. Ofisin temiz olması kullanılan mobilyaların temiz olmasından geçmektedir. Ofis mobilyaları genelde ahşap olduğu için burada bilinmesi gereken nokta ahşap mobilyalarda uygulanacak temizlik yöntemleridir. 

Ofis mobilyalarının ahşap malzeme içeren eşyalarının temizlenmesinde yapılan en büyük hata kimyasal ürünler kullanmaktadır. Ofis mobilyalarının çamaşır suyu veya deterjanla temizlenmemesi gerekmektedir. 

Ofis mobilyalarının güneş ışığına ve toza maruz kalması çok çabuk bir şekilde kirlenmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle ofis mobilyalarının yeri çok iyi ayarlanmalıdır. Ofisin zemini tozdan arındırılmalı ve masa ve sandalye gibi eşyalar doğrudan güneş olan bölgelere konumlandırılmamalıdır. 

Ofis mobilyalarının temizlenmesi esnasında özel içerikli koruyucu temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Bu malzemeler sıradan temizlik malzemeleri gibi yoğun bir şekilde asit içermez. Bu temizlik malzemeleri internet üzerinden de özel olarak alınabilmektedir. 

Ofis mobilyaları temizlenirken ipek ya da kumaş temizleme araçları kullanılmalıdır. Bu ürünler ofis mobilyasının çizilmesini önlemektedir. Ayrıca temizlik malzemesinin yüzeye daha kolay bir şekilde yayılmasını sağlar. Ofis içerisinde uzanılması güç yerler ise yumuşak tüylü toz fırçaları ile temizlenebilmektedir.

Ofis mobilyaları temizlenirken eşyaların ıslak bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Temizliğin sonrasında kuru bir bezle ofis mobilyası kurulanmalıdır. Temizleme esnasında güzel kokulu spreylerden de faydalanılabilir.

* Ürün kodu yada ürün adı ile arama yapabilirsiniz.